O festivalu

Před léty mne oslovil po společném koncertu Semtamu v našem Music klubu v Týně Jarda Samson Lenk, že by nebylo špatné vymyslet nějaké společné hraní s Hop Tropem v Týně a že by se mu líbilo to udělat na místním otáčivém hledišti. Slovo dalo slovo, domluvil jsem se s místními ochotníky a dobrý nápad byl na světě. A protože se koncert povedl a přišlo i dost diváků, rozhodl jsem se, že v tom budeme další rok pokračovat a z jednorázové akce se stala přehlídka country a folk kapel - „VLTAVOTÝNSKÉ TOČENÍ“.
Z lokální přehlídky se rychle stal celorepublikově vnímaný festival. Návštěvníci touto cestou zjišťují, že není jen otáčivé hlediště v Českém Krumlově a naopak místním se naskytla jedinečná možnost vidět opravdovou elitu tohoto hudebního žánru doma.
K tomu všemu si můžeme jen přát, aby nás neopustil zájem diváků a také přízeň sponzorů tohoto festivalu, což je neméně důležité.

Velký sál Sokolovny Týn nad Vltavou

plakát vltavotýnské točení 2021

Poslední doba hudbě a festivalům moc nepřála, většina jich kvůli všeobecně známým skutečnostem byla zrušena. Výjimkou nebyl ani ten náš. Protože jsme už dopředu předpokládali problémy s termínem v červnu, jistili jsme si náhradní termín na říjen. To už samozřejmě nemůže být na našem Otáčivém hledišti. VLTAVOTÝNSKÉ TOČENÍ 2021 se bude konat 2.10. 2021 ve velkém sálu Sokolovny v Týně.

 

Hlavním hřebem večera bude už vloni domluvená kapela ASONANCE. Tato, dnes již slavná česká kapela má repertoáru skotské a irské lidové balady, lyrické písně, milostné písně, námořnické písně, irské a skotské lidové melodie v instrumentálním provedení (jig, reel, hornpipe, air apod.), v širším kontextu jakékoli písně a skladby britské lidové tradice: http://www.asonance.cz/

 

Zpívajícího právníka IVA JAHELKU není třeba blíže představovat: http://www.ivojahelka.cz/

 

Kapela Bluegrass Cwrkot, hrající tradiční bluegrass je známá širokému publiku v Čechách i v zahraničí: http://cwrkot.petrbrandejs.cz/

 

A samozřejmě nemůže chybět pořádající kapela SEMTAM: http://www.sem-tam.com/

 

Vstupenky budete moci zakoupit opět v infocentru v Týně nad Vltavou a také online na stránkách města.

 

Zakoupit lístek online