Členové

performers

Luboš Marek

Houslista a kapelník SEMTAMu. Jeho muzikantská bluegrassová cesta začala na keramické škole v Bechyni s kapelami Skinneři a Jezdci. V roce 1973 se zúčastnil své první krajské Porty. Po vojně působil v Českobudějovické kapele Roháči. V roce 1981 zakládá na jihu Čech s Pavlínou Jíšovou a Jardou Matějů SEMTAM. S touto kapelou dosáhl na posty nejvyšší, vítězství na portě 83 a 84. V době pauzy SEMTAMu působil jako host v několika komerčních rakouských country kapelách a ve skupině Ztuha. Od roku 2007 započalo oživování SEMTAMu. Projevil se taktéž jako autor několika úspěšných písniček kapely.

Hraje na housle z české manufaktury z 20.let, struny Thomastic Infield - Spirocore

performers

Vojtěch Zícha

Vynikající banjista, většinu svého hudebního života také Jihočech, hráč na kytaru, dobro, housle a baskytaru. V SEMTAMu od roku 1983. V té době měl už za sebou angažmá v kapelách Cukrátka, Blátotlačky, Studio PF. Souběžně se SEMTAMem hrál s kapelou Zřídlo, profesionálně s Minneseengry, v letech 1990 – 1997 s kapelou Žalman a spol. Pak přijal angažmá v doprovodné skupině Pavlíny Jíšové A basta a založil Druhou mízu Vojty Zíchy. K radosti všech se po létech do kapely SEMTAM zase vrátil. Je vyhledávaný studiový hráč, autor řady písniček a instrumentálních skladeb.

Hraje na banjo Čapek OLD ERA.

performers

Petra Želiborová

Baskytaristka, hudební dětství strávila ve folklórním souboru Úsviťáček v Českých Budějovicích. Ve svých 16 letech "přičuchla" ke stylům country, folk a bluegrass, kterým je věrná do dnešního dne. Nejvíce zkušeností v této oblasti získala v kapele Nouze v letech 1998-2008, kde mimo jiné spolupracovala i s banjistou Milanem "Kocourem" Husárikem. V současnosti působí také s kapelou Želibojs. Členem SEMTAM se stala v roce 2013.

Hraje na 5-ti strunnou bezpražcovou baskytaru slovenské výroby - kopie CARVIN

performers

Lenka Huszárová

Kapela si Lenku vybrala jako nástupce Pavlíny Jíšové, po jejím odchodu, na krajském kole Porty 86, kde zpívala se studentskou kapelou Madlo. Svým výrazným, nezaměnitelným hlasem po celé úspěšné období spoluvytvářela specifický zvuk kapely. V době kapelní pauzy působila v Jihočeských bluagrassových skupinách Ztuha a Grassband. Při znovuzrození kapely SEMTAM v roce 2009 samozřejmě nechyběla.

performers

Pavla Panská - Blažková

Její pěvecká dráha započala v roce 1995 ve folkové skupině Folkšok. S touto jihočeskou kapelou natočila v roce 1996 desku - Letmé otisky dní a v roce 1999 druhou - Čemu věřím. V roce 1999 získala třetí místo na Mladé písni Jihlava. Významným mezníkem v hudebním působení Pavly bylo učinkování v muzikálu Bůh nebo Ďábel - aneb nikdy do nás nevidí. V roce 2002 nahrála desku s folkrockovou kapelou Messalina. Ku prospěchu jí byla i nahrávací praxe v hudebním studiu Aplaus. Do SEMTAMu nastoupila v roce 2012, po odchodu Míši Hálkové na profesionální dráhu k Žalmanovi. Vynikající vokál kapely tak díky Pavle získal novou, lehce rockovou dimenzi.

performers

Tomáš Berka

Skvělý kytarista, do kapely SEMTAM přišel v roce 2014. Hrál v mnoha jihočeských kapelách, m.j. v doprovodné kapele Pavlíny Jíšové...A basta a také v Druhé míze Vojty Zíchy.

Hraje na kytaru Martin D1R.

performers

Pepa Pospíšilík

Jako sólový zpěvák a hráč na mandolínu působí v SEMTAMu od roku 2009. Bluegrassoví pamětníci ho znají jako zpěváka netolické Ztuhy, nebo kapely Vokap. V současné době působí ještě v countrybálovém sdružení Klídek. Spolu s Lenkou a Pavlou vytvořil základ vynikajícího a nezaměnitelného vokálního projevu této kapely.

Hraje na mandolínu Furch.

performers

Kristína Dlouhá - Nídlová

Vynikající mladá písničkářka, která původně měla být pouhý záskok za Pavlu, očekávající potomka, s námi odjela dvě festivalové sezony. Ze záskoku tak vznikla trvalá spolupráce a je jednou z variant dámské části sestavy, která si v současnosti plní ve zvýšené míře mateřské povinnosti. Občas je Kristína na koncertu k vidění také jako baskytaristka.