O festivalu

Před léty mne oslovil po společném koncertu Semtamu v našem Music klubu v Týně Jarda Samson Lenk, že by nebylo špatné vymyslet nějaké společné hraní s Hop Tropem v Týně a že by se mu líbilo to udělat na místním otáčivém hledišti. Slovo dalo slovo, domluvil jsem se s místními ochotníky a dobrý nápad byl na světě. A protože se koncert povedl a přišlo i dost diváků, rozhodl jsem se, že v tom budeme další rok pokračovat a z jednorázové akce se stala přehlídka country a folk kapel - „VLTAVOTÝNSKÉ TOČENÍ“.
Z lokální přehlídky se rychle stal celorepublikově vnímaný festival. Návštěvníci touto cestou zjišťují, že není jen otáčivé hlediště v Českém Krumlově a naopak místním se naskytla jedinečná možnost vidět opravdovou elitu tohoto hudebního žánru doma.
K tomu všemu si můžeme jen přát, aby nás neopustil zájem diváků a také přízeň sponzorů tohoto festivalu, což je neméně důležité.

Marek Lubomír, pořadatel festivalu.

Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou

Připravuje se již další ročník a to na 6. června.

Už mám domluveny hlavní "hvězdy" festivalu ale tím výčet účinkujících ještě nekončí, další jsou ještě v jednání.

 

Dnes již slavná česká kapela Asonance má repertoáru skotské a irské lidové balady, lyrické písně, milostné písně, námořnické písně, irské a skotské lidové melodie v instrumentálním provedení (jig, reel, hornpipe, air apod.), v širším kontextu jakékoli písně a skladby britské lidové tradice.   http://www.asonance.cz/

 

Zpívajícího právníka Ivo Jahelku není třeba blíže představovat.  http://www.ivojahelka.cz/

 

Známá bluegrassová kapela z Liberce Spare Parts má za sebou i evropské festivaly. www.spare-parts.cz/

 

A samozřejmě nemůže chybět domovská kapela Semtam.   http://www.sem-tam.com/

 

 

Vstupenky budete moci zakoupit opět v infocentru v Týně nad Vltavou a také online na  stránkách města.

Dám včas vědět, Luboš Marek.