O festivalu

Asi před čtyřmi léty mne oslovil po společném koncertu Semtamu v našem Music klubu v Týně Jarda Samson Lenk, že by nebylo špatné vymyslet nějaké společné hraní s Hop Tropem v Týně a že by se mu líbilo to udělat na místním otáčivém hledišti. Slovo dalo slovo, domluvil jsem se s místními ochotníky a dobrý nápad byl na světě. A protože se koncert povedl a přišlo i dost diváků, rozhodl jsem se, že v tom budeme další rok pokračovat a z jednorázové akce se stala přehlídka country a folk kapel - „VLTAVOTÝNSKÉ TOČENÍ“.
Z lokální přehlídky se rychle stal celorepublikově vnímaný festival. Návštěvníci touto cestou zjišťují, že není jen otáčivé hlediště v Českém Krumlově a naopak místním se naskytla jedinečná možnost vidět opravdovou elitu tohoto hudebního žánru doma.
K tomu všemu si můžeme jen přát, aby nás neopustil zájem diváků a také přízeň sponzorů tohoto festivalu, což je neméně důležité.

Marek Lubomír, pořadatel festivalu.

Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou

Už se připravuje další ročník a to na 6. června od 16 hodin.

Hlavním hostem programu bude kapela Asonance. S dalšími kapelami se jedná. Vstupenky budete moci zase zakoupit v infocentru v Týně nad Vltavou a online na  stránkách města